ZARZĄD

PREZES ZARZĄDU

Mateusz Kozieradzki

Fundator Fundacji ZW. Utworzył instytucję przekazując kolekcję dzieł sztuki

i bibliotekę. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

w Toruniu. Autor tekstów krytycznych i naukowych. Kurator w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Autor wielu wystaw w Polsce i poza granicami kraju, między innymi retrospektywnej wystawy Natalii LL - Sum ergo sum (Toruń, Kowno), oraz innych wystaw często o tematyce łączącej w sobie dwie dyscypliny jak na przykład moda i sztuka. Kurator działań o charakterze parateatralnym i performatywnym. Główne zainteresowania badawcze to wzajemne oddziaływanie na siebie natury i sztuki (wpływ działań artystycznych na wspomaganie rozwoju nauk przyrodniczych, współczesne związki człowieka z naturą, magia, szamanizm) oraz powojenna sztuka europejska ze szczególnym zwracaniem uwagi na tendencje neoawangardowe. Mieszka i pracuje w Toruniu.

WICEPREZES ZARZĄDU

Renata Sargalska

Absolwentka Etnologi i Antropologi Kulturowej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 r. pracuje w branży związanej z kulturą i sztuką, od 2013 r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Fanka podróży, kinomaniaczka, w wolnych chwilach gotuje lub ćwiczy jogę.

WICEPREZES ZARZĄDU

Dawid Paweł Lewandowski

Artysta posługujący się w swojej twórczości fotografią, kolażem i działaniami performance. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, oraz festiwalach w Polsce i poza granicami kraju (m.in. w Londynie, czy Lwowie). Studiował na kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna (Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu), a doświadczenie pogłębiał w czasie prowadzenia licznych autorskich zajęć i warsztatów

z dziećmi, studentami i dorosłymi. Obecnie pracuje na stanowisku specjalisty

ds. promocji w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu a jego głównym obszarem zainteresowań są social media i ich wykorzystanie w edukacji artystycznej. Na stałe mieszka w Toruniu. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSEA.

RADA

krzymowski

PRZEWODNICZĄCY RADY

Piotr Krzymowski

Piotr Krzymowski jest polskim artystą mieszkającym i pracującym w Londynie. W swojej twórczości wykorzystuje m.in. video, film, kolaż oraz instalacje. Prace Krzymowskiego powstają często ze znalezionych przedmiotów lub materiałów wizualnych podkreślając przejściowy i hybrydalny charakter rzeczywistości. Artysta brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.

w ICA (Londyn) Modern (Londyn), CSW (Warszawa), CSW (Toruń), l’etrangere gallery (Londyn), biennale w Liverpoolu oraz video biennale w Taipei. 

CZŁONKINI RADY

Natalia Lach–Lachowicz

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.  W latach 1970–1981 wraz z Andrzejem Lachowiczem, Zbigniewem Dłubakiem oraz Antonim Dzieduszyckim tworzyła galerię PERMAFO, która obok organizowania wystaw zajmowała się również tworzeniem wydawnictw. W maju 2007 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, w 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Katarzyny Kobro – wyróżnienie wręczane artystom przez artystów, zaś w 2018 uhonorowana została Rosa Schapire Art Prize.  Działa pod pseudonimem artystycznym Natalia LL. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

CZŁONEK RADY

Jakub Sargalski

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych dla tłumaczy przysięgłych na  tej samej uczelni oraz zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Na co dzień zajmuje się handlem międzynarodowym. Mieszka i pracuje w Toruniu.

WSPÓŁPRACA

herus

HERUS KANCELARIA PRAWNA

Katarzyna Zamojska i Paweł Perkowski

Działają na rynku prawnym od 2009 roku, wcześniej jako Kancelaria Doradztwa Prawnego Katarzyna Zamojska-Seremak. Specjalizują się w prawie cywilnym i administracyjnym, ze szczególnym naciskiem na prawo rynku sztuki oraz prawo nieruchomości, czyli obsługę wspólnot mieszkaniowych, zarządców i administratorów nieruchomości, spółdzielni oraz innych podmiotów z tej branży. Ogromna wiedza i doświadczenie zdobyte przez te lata, są gwarancją profesjonalnej obsługi każdej sprawy.

Kancelaria towarzyszy Fundacji ZW od powstania w 2018 roku.

baner150.jpg

Fundacja ZW

ul. Moniuszki 9 m. 4, 87-100 Toruń

Numer KRS: 0000766118

NIP: 9562344241

REGON: 38228964500000

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Google+ Icon
  • YouTube - Biały Krąg

© 2018-2019 by ZW Foundation